Maj 24 2017 05:58:38
PRZETARGI

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Pola nadziei

W niedzielę  14 maja 2017 roku uczniowie Gimnazjum z Zespołu Szkół w Radłowie kwestowali na rzecz Tarnowskiego  Hospicjum Domowego im. Bł. F. Ozanama przy parafii Św. Rodziny w Tarnowie. Zbiórka pieniężna w ramach akcji POLA NADZIEI dobywała się po mszach świętych przed kościołami w Radłowie, Niwce, Zabawie i Biskupicach Radłowskich. Uzyskana kwota 2780.17zł, 4 EUR i 5 USD  została przekazana do hospicjum.
   Składam serdeczne podziękowania proboszczom parafii Radłów , Zabawa i Biskupice Radłowskie  za życzliwość i wyrażenie zgody na zbiórkę oraz wszystkim nauczycielom  i uczniom – wolontariuszom  za pomoc w przeprowadzeniu kwesty.

Pierwsza pomoc

W dniu 6 kwietnia 2017 roku ratownicy z Państwowej Wyższej Szkoły
Pedagogicznej przeprowadzili w naszym gimnazjum pokaz pierwszej pomocy
przedmedycznej dla uczniów klas pierwszych. Pokazy te odbywają się
każdego roku i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród
uczniów.

"Muzyka świata"

19.05.2017 w Szkole Podstawowej gościliśmy Pana Józefa Gąsawskiego, który przedstawił program pt: ”Muzyka świata”. Mogliśmy wysłuchać melodii z takich krajów jak : Meksyk, Kuba, Peru, Rosja, Gracja , Francja, Polska. Nowością na naszej „Audycji muzycznej” była gra Pana Józefa melodii żydowskich i cygańskich na trąbce.
Konkurs Baltie 2017 etap wojewódzki

Dnia 17.05.2017 r. w Szkole Podstawowej
w Janowicach
odbył się
ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU BALTIE 2017.

Szkołę reprezentowali:

Bartosz Nowak klasa Ib gimnazjum
Mikołaj
Sygnarowicz

klasa 3a
Amelia Klich
klasa 3a
Małgorzata Szklanny
klasa 4a
Damian Kołpa
klasa 6b
Kacper Filarski
klasa 5a
Karol Kuczek
klasa 5a
Trzecie miejsce w półfinale powiatowym

Uczniowie Gimnazjum w Radłowie w składzie :Mateusz Więcek, Jakub Molczyk, Krystian Hołda, Damian Łoboda, Karol Kosiarski, Norbert Białek, Dominik Postawa, Konrad Łącki, Kamil Bibro, Damian Dobek, Szymon Biały, zajęli 3 miejsce w półfinale powiatowym w piłce nożnej. Niżej sklasyfikowane zostały szkoły z Wojnicza, Starych Żukowic, Skrzyszowa, Woli Rzędzińskiej, a przed nami szkoły z Żabna i Wierzchosławic.  Aby zakwalifikować się do tych zawodów, nasza drużyna zwyciężyła w zawodach gminnych pokonując gimnazja z Przybysławic, Woli Radłowskiej i Zabawy. Opiekunem drużyny był p. Rafał Kijak.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Dnia 5 maja tj. w piątek na lekcjach religii u ks. Katechetów absolwenci naszej szkoły zaprezentowali uczniom najważniejsze wiadomości dotyczące Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego w diecezji tarnowskiej i w naszej radłowskiej parafii. Była to okazja aby podzielić się swoim doświadczeniem wiary oraz przybliżyć gimnazjalistom duszpasterstwo młodzieży i rolę KSM-u. Dziękujemy Małgosi Janickiej, Dominice Kukułce, Tomaszowi Łobodzie oraz Aleksandrze Strzałce oraz także wszystkim pozostałym KSM-owiczom za zaangażowanie się w tą inicjatywę. Obecnie do KSM naszej parafii należy 30 osób.

Z mądrością proroków przez życie

Jak co Małopolskie Kuratorium Oświaty przy współpracy z archidiecezją krakowską zorganizowało wojewódzki konkurs biblijny zatytułowany „Z mądrością proroków przez życie”. Ty razem uczestnicy konkursu za zadanie mieli zapoznać się z Księgą Daniela oraz dostępnymi do niej komentarzami i artykułami. Konkurs składał się z trzech etapów. Miło nam poinformować, że na laureatką na szczeblu wojewódzkim tego konkursu została uczennica klasy 2c naszego gimnazjum-Małgorzata Strojna która osiągnęła 90% wymaganych punktów wraz z 52 pozostałymi laureatami. W sumie w finale uczestniczyło 128 uczniów małopolskich szkół. W finale konkursu znalazł się także Dominik Dulian-uczeń klasy 2a.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu w Krakowie. Serdecznie gratulujemy Małgosi i życzymy kolejnych sukcesów.

Ekologia i zdrowie

Tegoroczny „ Dzień Ziemi” był obchodzony pod hasłem „ W kierunku natury”.

Prezentację przygotowali uczniowie klas III : Kacper Żurowski, Klaudiusz Klich,

a w  krótkim filmie wystąpiła Daria Żurowska. Prezentacja uwrażliwiła uczniów na zanieczyszczenie środowiska oraz świadomy wybór produktów, które kupujemy i spożywamy.

Następnie odbyła się „Prezentacja ekologiczna”.

Uczennice kl. 3a Justyna Bajorek i Kamila Nowak przygotowały prezentację multimedialną na temat rolnictwa ekologicznego. Prezentacja ta przygotowana została z wykorzystaniem informacji i materiałów z pobytu uczennic   w gospodarstwie agroturystycznym w Dąbrówce Tuchowskiej. Był to jeden z elementów realizowanego ogólnopolskiego projektu z promocji zdrowia „ Czas na zdrowie”. Obydwie prezentacje omówił i podsumował p. wicedyrektor P. Malec.

L. Janicka, J. Gołas

Zebranie rodziców
Wycieczka w Beskid Śląski

W dniach 26-28 kwietnia odbyła się wycieczka do Pszczyny i w Beskid Śląski. W Pszczynie uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Września 1039 roku, gdzie walczyli i zginęli żołnierze z XVI Pułku Ziemi Tarnowskiej. Zobaczyli Zagrodę żubrów i zwiedzili zamek.
W Wiśle byli pod skocznią Adama Małysza i odwiedzili Galerię, gdzie zgromadzone są sportowe trofea Adama Małysza.
Dwukrotnie pokonali szlak do Chaty na Groniu, gdzie poznawali smaki kuchni góralskiej.
W centrum miasta Bielsko Biała zwiedzili zamek książąt Sułkowskich i Dom Tkacza.
W drodze powrotnej wstąpili do Żywca zwiedzając Stary zamek i wystawę etnograficzną
Przejeżdżając przez Wadowice poznali smak papieskich kremówek. Ostatnim punktem było Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Opiekunami wycieczki byli: p. Sabina Irla, p. Beata Maciaszek, p. Teresa Padło, p. Teresa Urbanek, p. Halina Winiarska.
Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Zachować dla przyszłych pokoleń