Września 24 2020 04:28:52

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia profilu naszej szkoły na https://www.facebook.com/szkolaradlow/

Bezpiecznie do celu.

Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk.

15.09.2020 r. uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej w Radłowie wzięli udział spotkaniu autorskim z panią Barbarą Gawryluk – autorką książek dla dzieci, dziennikarką, tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej, laureatką wielu prestiżowych nagród.

Od 1992 r. pisarka pracuje w radiu Kraków jako dziennikarz, gdzie jest odpowiedzialna za różne programy literackie oraz prowadzi autorską audycję "Alfabet", skierowaną do dzieci i młodzieży.

Tematem autorskiego spotkania były “ Psy na medal”.

Z wielką pasją autorka przybliżyła swoje zainteresowania i opowiedziała o swoich inspiracjach literackich. Barwnie opowiadała o swoich książkach, a przede wszystkim o zwierzęcych bohaterach – psach i ich prawdziwych historiach. Zainteresowała dzieci losem bohatera książki pt. “ Dżok. Legenda o psiej wierności”i zachęciła do poznania jego dalszych przygód na łamach książki. Zaprosiła też do obejrzenia pomnika zbudowanego w Krakowie na cześć Dżoka.

Przybliżyła treść  ksiązki pt. “ Klifka”, opowiadającej o przyjażni psa z foką. Wszystkim przyszłym lekarzom weterynarii poleciła lekturę o Doktorze Wojtku.

Dzieci z wielką ciekawością zadawały pytania dotyczące historii psów, pracy pisarki, nie obeszło się też bez pytania o wiek autorki. Odpowiedż padła w formie zagadki matematycznej, którą uczniowie rozwiązali na szóstkę. Na zakończenie można było zakupić książki I poprosić o autograf.

Spotkanie przebiegło w miłej I serdecznej atmosferze. Z pewnością  zostanie na długo w pamięci każdego uczestnika i co najważniejsze przyczyni się do rozwijania pasji czytelniczej u dzieci.

Dziękujemy Pani Barbarze Gawryluk za wprowadzenie nas w piękny świat książek. Jesteśmy wdzięczni i dumni, że mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu.

„ZBIÓRKA ŻOŁĘDZI I KASZTANÓW”

W ramach współpracy z kołem łowieckim " Łoś" w Tarnowie nasza szkoła i przedszkole bierze udział w „ZBIÓRCE ŻOŁĘDZI I KASZTANÓW” Głównym celem zbiórki jest zgromadzenie pokarmu dla m.in. saren, jeleni i dzików na okres zimowy. Zebrane podczas jesiennych spacerów żołędzie i kasztany zostaną przekazane do koła łowieckiego.  Akcja ma także za zadanie zachęcenie dzieci do aktywności ukierunkowanej na pomoc dzikim zwierzętom. Chcielibyśmy wspólnie z Państwem zwrócić uwagę dzieci na problemy zwierząt i temat ochrony dzikiej przyrody.

Zbiórka będzie trwała do 31stycznia 2021r.

Zbiory przechowujemy w swoich gospodarstwach, w przewiewnych miejscach i pozostawiamy aż do wysuszenia. Dokładny termin przyniesienia żołędzi i kasztanów do szkoły będzie podany (luty 2021r.).  Bardzo ważne jest, aby przynoszone przez Państwa i Dzieci kasztany i żołędzie były suche. Podsumowanie akcji nastąpi w czerwcu. Osoby, które przyniosą żołędzie lub kasztany zostaną nagrodzeni.
Nadmieniamy również, iż zwierzęta leśne preferują żołędzie.

Zapraszamy do udziału w zbiórce.

Dziękujemy!

Bitwa Radłowska

Sprawozdanie finansowe
Zgodnie z § 34 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (tj. DZ. U. z 2020 r. poz. 342) sprawozdanie finansowe jednostki Zespół Szkół w Radłowie sporządzony na dzień 31.12.2019 wraz z załącznikami, został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Radłowie pod adresem:

Sprawozdanie finansowe dostępne w BIP
KARTKA DLA MEDYKA
Dzieci i młodzież naszej szkoły w podzięce za trud i poświęcenie w walce z epidemią COVID 19 zaprojektowała kartki z życzeniami skierowanymi do służb medycznych. Kartki zostaną wydrukowane i przekazane szpitalom jednoimiennym które stały na pierwszej linii frontu walcząc z koronawirusem. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy i personel medyczny to prawdziwi bohaterowie którzy zapobiegli wielu tragediom ludzkim, ratując nasze i naszych bliskich życie, niejednokrotnie narażając swoje własne. DZIĘKUJEMY!!!

Sekretariat nieczynny
Informujemy, że sekretariat Zespołu Szkół w Radłowie w dniach od 13-17 lipca 2020 r. będzie nieczynny.
Wakacje

DYREKCJI, NAUCZYCIELOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY,
RODZICOM I UCZNIOM
WAKACYJNYCH RADOŚCI, BEZPIECZNYCH PRZYGÓD,
ODPOCZYNKU I DUŻO ZDROWIA

ŻYCZY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZESPOŁU SZKÓŁ W RADŁOWIE

Pani Beata Maciaszek nawiązała współpracę z polską szkołą w Sydney
Pani Beata Maciaszek nawiązała współpracę z polską szkołą w Sydney (Polska Szkoła Sobotnia w Macarthur) i przygotowała z uczniami własnoręcznie narysowane kartki z misiem Koalą. Są również kartki z życzeniami dla każdego z nauczycieli. W związku z pożarami, które od listopada nieprzerwanie pustoszyły Australię, prace uczniów miały być "ku pokrzepieniu serc" w tym niezwykle trudnym dla nich czasie. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się dalej rozwijała.
Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Ogólnopolskim Konkursie Poetycko-Plastycznym: „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”, którego finał miał miejsce 23.06.2020r. w Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie. Gratulujemy Julii Chmurze, Roksanie Magierze i Mikołajowi Sygnarowiczowi.

Dzień Babci